V ponedeljek, 29. 5. 2023, so imeli petošolci dan dejavnosti z naslovom Merjenje.

Na začetku dne so se zbrali v učilnici, kjer so ponovili, kaj znajo o obsegu in ploščini ter se razdelili v skupine.

Nato so odšli ven, kjer so dobili dodatna navodila za reševanje nalog, ki so se nahajale na postajah. Pri štirih izmed petih postaj so morali izračunati obseg in ploščino predmetom, ki so bile določene, pri eni pa so morali sami napisati problemsko nalogo v povezavi z obsegom ali ploščino ter jo rešiti. Pri delu so se zelo zabavali, saj so merili košarkarsko in odbojkarsko igrišče, ograjo vrtčevskega igrišča ter obrobo cvetlične gredice, ki se nahaja pred šolo. Največji izziv jim je predstavljala naloga, pri kateri so morali izračunati strošek za postavitev nove ograje okoli vrtčevskega igrišča ter strošek zamenjave tartana, ki se nahaja na košarkarskem igrišču. Na ta način so preizkusili svoje znanje v konkretnih življenjskih primerih in ugotovili, da je tovrstno znanje zelo pomembno.

Ta dan dejavnosti je bil učencem zelo všeč, saj so na drugačen, njim zabaven način utrjevali znanje o ploščini in obsegu. Zapisala učiteljica Janja Uhernik

Dostopnost