V sredo, 11. 1., smo se z učenci 3. razreda odpravili na učni sprehod. Po Podbočju nas je popeljala gospa Ivanka Černelič Jurečič, ki nam je podrobno in zanimivo predstavila dediščino domačega kraja. Namen sprehoda je bilo spoznati kulturno in naravno dediščino v naši okolici v povezavi z učno snovjo pri predmetu spoznavanje okolja. Tako smo si ogledali kamnitega leva, cerkev in jaslice v njej, staro župnišče, vaško lipo, temelje prve šole. Sprehodili smo se do tročelnega kamnitega mostu, do mostov nad Sušico in do gasilskega doma. Veliko novega smo izvedeli o stari šoli in o današnji novi šoli. Učenci so uživali, vseskozi radovedno spraševali in hkrati dobili veliko novih informacij o znamenitostih okoli nas. Verjamem, da kljub mrzlemu vremenu nam bo sprehod ostal v lepem spominu in da bodo tudi učenci s kom radi podelili pridobljene informacije.  

Zapisala: Barbara Pacek, razredničarka 3. razreda 

Dostopnost