Pred slovenskim kulturnim praznikom smo pripravili kratko oddajo Radia Bočko. Žal nam razmere še vedno ne dopuščajo, da bi lahko naši učenci nastopili na šolskem odru in pred vsemi učenci. Novinarke šolskega radia so tako ob pomoči dveh tehnikov obeležile Prešernov dan. Oddajo smo v živo predvajali v petek, 4. februarja, prvo šolsko uro.

V programu smo spomnili na pomen praznika za Slovence, popestrili pa smo ga z odlomki Prešernove poezije, ki smo ju povezali z uglasbenima pesmima Vrba (Vlado Kreslin) in Zdravljica (Lačni Franz). V živo je zapela tudi devetošolka Špela Baškovec. Poleg nje so v radijski ekipi še Zoja Nala Božič, Nina Jurečič, Manica Pavlovič in Žana Lamovšek iz 8. razreda ter Petra Fifolt, Eva Strojin, Patricija Martič in Ula Rabič Zalokar iz 9. razreda. Za tehnično izvedbo pa skrbita devetošolca Nik Vesel in Jan Kraševec.

Janja Rostohar

Dostopnost