V skupini Kresničke smo se v mesecu juniju pogovarjali o morskih živalih. Otroci so si jih od bliže pogledali preko video posnetka, kjer so bile živali natančno predstavljene v morju. Na ta način so spoznali morsko zvezdo, morskega konjička, ribe, hobotnice, meduze in morske ježke. Več časa smo posvetili hobotnicam, ki smo jih tudi ustvarjali iz papirnatih krožnikov in papirja. Otroci so ustvarjali na temo morje, kjer so podlago predhodno pobarvali z modro barvo in nanjo lepili različne morske živali. Ker pa bo na hodnikih vrtca prevladovalo poletno vzdušje, smo izdelali še sladolede in kozarce iz barvnega papirja. Otroci se veselijo poletja in prijetnih dogodivščin, ki jih bodo doživeli na morju in še kje. Z Iris želiva vsem skupaj prijetne poletne počitnice.

Ksenija Satler Kovačič, vzgojiteljica

Dostopnost