V ponedeljek, 14. 2. 2022, smo za učence prve triade izvedli kulturni dan. Poseben je bil, saj smo se po dolgo pričakovanem času lahko odpeljali v Krško  v kulturni dom, kjer so si učenci v živo ogledali igrano-lutkovni muzikal Car živali.

Predstava je govorila o prijateljstvu, o odpuščanju in pomoči drugemu, ki je v stiski. Govorila je o tem, kako lahko delamo dobro, čeprav vidimo, da vsi ne delajo enako. S tem, ko pomagamo tistemu, ki se do nas ni lepo obnašal, mu zato damo boljši zgled.

Po vrnitvi nazaj v šolo so učenci likovno poustvarjali in bili zadovoljni, da je bil dan zelo, zelo razgiban in prijeten kljub situaciji, ki nam skoraj dve leti ni dopuščala nobene drugačnosti.

LEV

Tam v savani je velik lev doma.

Tudi v živalskem vrtu svoj dom ima.

V cirkusih živijo in nastopati želijo,

da ljudi razveselijo.

Na kolesih se vrtijo in se jih kar vsi bojijo,

po predstavi pojedino dobijo,

takrat od veselja zelo renčijo.

Lev je car, ker:

  • ima prijatelje
  • se zna igrati
  • je hiter
  • je kralj živali
  • je velik in mogočen

Zapisali učenci 2. razreda

Dostopnost