Junij je bil v naši skupini poln zanimivih aktivnosti. Podali smo se na sprehode v okolici vrtca, kjer smo raziskovali in opazovali spremembe v okolju. Razvijali smo fino motoriko z ustvarjanjem iz plastelina, rezanjem, lepljenjem in natančnim risanjem ter barvanjem. Izpolnjevali smo delovne liste, ki smo jih pridno lepili v naše zvezke. Preizkusili smo se tudi v risanju portretov. Za vas, dragi starši, smo se naučili novih plesnih korakov, ki smo jih z veseljem predstavili na našem nastopu. Zapeli smo vam tudi pesmi, s katerimi smo pokazali, koliko smo se naučili. Preko igre in sodelovanja smo krepili socialne veščine, se učili deliti, sodelovati in reševati konflikte. Sodelovali smo v Teku podnebne solidarnosti, kjer smo s tekom izrazili podporo varovanju okolja in skrb za ljudi, ki ne živijo v enakih pogojih kot mi. To nas je gnalo, da smo skupaj kot skupina pretekli kar 42 km. Obiskali smo lokalne gasilce, ki so otrokom predstavili svoje delo in opremo, kar je bilo izjemno poučno in razburljivo. Delavke doma ostarelih občanov so pripravile gledališko predstavo o dečku in drevesu. Ob vseh teh dogodivščinah so otroci postajali pravi mali raziskovalci, umetniki in gasilski strokovnjaki. Kdo ve, kaj nas še čaka?! Še korak bližje so šolskim dogodivščinam, ki jih čakajo v prihodnosti. Hvala vsem staršem za podporo in sodelovanje, veselimo se novih dogodivščin, ki jih prinaša poletje!

Lara Abram, vzgojiteljica

Dostopnost