V soboto, 11. 5., sta se Martina Pirc in Marko Pavlovič, učenca 7. razreda, udeležila 46. državnega srečanja in tekmovanja mladih slovenskih čebelarjev na Osnovni šoli Pivka. Tja sta odšla v spremstvu mentorice in hišnika Matjaža Jurečiča. Po uvodnem pozdravu je sledilo tekmovanje, kjer sta morala pokazati znanje o biologiji in življenju čebel, o čebelarskem orodju, opremi in čebelarjevih opravilih, o medovitih rastlinah, pomenu opraševanja, čebeljih pridelkih, o zgodovini čebelarstva, čebeljih boleznih in drugo. Med čakanjem na rezultate smo si ogledali muzej Park vojaške zgodovine Pivka, kjer smo imeli tudi kosilo. Po ogledu smo se vrnili nazaj proti šoli, kjer je sledila zaključna prireditev z nagovori in razglasitvijo rezultatov. Martina in Marko sta se odlično odrezala, saj sta dosegla zlato priznanje. Čestitke obema!

Špela Bubnjić, mentorica

Dostopnost