Zimske olimpijske igre, ki so potekale od 4. 2.–20. 2. 2022 v Pekingu na Kitajskem, smo spremljali tudi na naši šoli. Učenci 8. razreda so nas vsak dan sproti seznanjali z dogajanjem na oglasni deski. Pri dodatni uri športa smo spremljali otvoritev iger. Med urami športa smo spremljali tekme, kjer so nastopali naši športniki. Televizija v telovadnici je bila prižgana celo dopoldne. Pred pričetkom olimpijskih iger smo na šoli pripravili nagradno igro, v kateri so učenci in delavci šole lahko napovedali število medalj slovenskih športnikov. Odzvalo se je veliko učencev in učiteljev. Med njimi so štirje pravilno napovedali sedem medalj. To so bili Andraž Pšeničnik 2. r., Sara Antič 4. r., David Senica 4. r. in Rok Kraševec 8. r. Med njimi smo izžrebali srečneža, ki je prejel kapo Olimpijskega komiteja Slovenije. Nagrado je podelil ravnatelj v jedilnici šole v ponedeljek, 21. 2. 2022. Prejel jo je Andraž Pšeničnik. Olimpijske igre so nas tudi medpredmetno povezovale, saj smo spoznavali Kitajsko, njeno glavno mesto, značilnosti Kitajske … Pri urah športa so se mlajši učenci igrali igrico lovljenja – kitajski zid. Pano z medaljami slovenskih športnikov bo še nekaj časa krasil našo jedilnico.

Marjeta Š. Rozman