NPZ

Nacionalno preverjanje znanja določa Zakon o osnovni šoli  – 64. člen:

»V 6. in 9. razredu se znanje učencev preverja z nacionalnim preverjanjem znanja, s katerim se preverjajo standardi znanja, določeni z učnim načrtom.«

Nacionalno preverjanje znanja je za učence 6. in 9. razreda obvezno.

V 6. razredu osnovna šola po predpisanem postopku izvede nacionalno preverjanje znanja iz slovenščine ali italijanščine oziroma madžarščine na narodno mešanih območjih, matematike in prvega tujega jezika.

V 9. razredu osnovna šola po predpisanem postopku izvede nacionalno preverjanje znanja iz slovenščine ali italijanščine oziroma madžarščine na narodno mešanih območjih, matematike in tretjega predmeta, ki ga določi minister.

Tretji predmet določi minister tako, da v mesecu septembru izmed obveznih predmetov 8. in 9. razreda izbere največ štiri predmete in določi, iz katerega tretjega predmeta se bo preverjalo znanje na posamezni šoli.

Več informacij si lahko preberete na: http://www.ric.si/preverjanje_znanja/koledar_npz/

Prihajajoči dogodki

marec 2024
PTSČPSN
« Feb   Apr »

Donatorji - čebelnjak

• Mestna občina Krško
  • Krajevna skupnost Podbočje
  • Mizarstvo Toni in Branko Lipar
  • Krovstvo - Tesarstvo - Kleparstvo Tršinar Sandi
  • Mizarstvo Vrhovšek
  • Viki Baznik
  • TGM Sintič
  • Pečarstvo in keramičarstvo Peter Kodrič
  • GP Kodrič gradbeništvo in prevozi
  • Agrosmer barve in laki
  • Trgovina Križaj
  • Kmetija Jarkovič
  • Bršec Janez
  • Stanko Jurečič
  • Svet telefonije, Martina Žužič s. p.
  • ŠC Krško - Sevnica