V torek, 9. 5. 2023, smo z 12 učenci naše šole sodelovali na dogodku Žogarija, ki je mednarodni projekt, ki že 18. leto uteleša eno naših najpomembnejših prepričanj – gibanje in športne dejavnosti izboljšujejo kvaliteto življenja mladih, samozavest, zdravje, omogočajo socializacijo in empatijo, jim vcepijo vrednote, kot so solidarnost, poštenost, odgovornost in spodbudijo spremembe med njimi tako v šoli kot v lokalnih skupnostih in širše.

Žogarija je aktivna na področju devetih držav: Slovenija, Italija, Avstrija, Madžarska, Hrvaška, BiH, Srbija, Makedonija in Črna Gora, kjer z organizacijo prireditev želijo sporočilo Žogarije predati predvsem vrtčevskim in osnovnošolskim otrokom. Tokrat so z njo začeli prav v Posavju, kjer je pet šol med seboj tekmovalo v različnih igrah. Nogomet 3 × 3, z vami gospod profesor, žongliranje, kviz znanja … Dekleta so se skupaj z učiteljicami pomerila v nogometu. Celo dopoldne so se otroci zabavali in navijali. Na koncu je bila podelitev diplom. Naša šola je zmagala v tekmovanju za najbolj domoljubno žogo, Uroš Obradovič je zmagal v žongliranju z nogometno žogo, ekipa OŠ Podbočje je zmagala kot najbolj »fair play« ekipa. Veseli in utrujeni smo se do kosila vrnili v šolo. Oddajo si boste lahko ogledali 28. 5. 2023 na RTV Slovenija 2.

Zapisala: Marjeta Škrbina Rozman

Dostopnost