V skupini Kresničke smo se v mesecu januarju veliko pogovarjali o značilnostih zime. Prebirali smo knjige o sneženih možeh, pingvinih, polarnih medvedih in živalih, ki živijo v gozdu. Ko je prišel na obisk zmajček Jurček, smo skupaj z njim ugotovili, da so v gozdu živali, ki prespijo zimo in tiste, ki so pozimi budne in veselo hodijo naokrog. Naredili smo plakat o omenjenih živalih, ki nam krasi igralnico. Otroci se večkrat na dan ustavijo ob njem in pogledajo slike posamezne živali. Izdelali smo tudi pogače za ptičke iz kokosovega masla in različnih semen. Le-te pa smo obesili na drevesa, da bodo ptičke tudi ob mrzlih zimskih dneh imele hrano. Spoznali smo tudi pesmico z naslovom Živali pozimi, ki so jo otroci tudi gibalno uprizarjali. Likovno smo ustvarjali snežene može in bele medvede. Otroci so se zelo razveselili snega, saj smo se z lopatami dričali po hribčku pri vrtcu, se kepali in neizmerno uživali v igrah na snegu.

Ksenija Satler Kovačič, vzgojiteljica

Dostopnost