V mesecu oktobru nas je obiskala Tetka jesen. Škrati v gozdu so ji namreč povedali, da si otroci  želijo njenega obiska. S seboj je prinesla košaro z različnimi zdravilnimi rastlinami. Otrokom je v jutranjem krogu pokazala posušene kamilice, žajbelj in meto ter filtre sadnih čajev. Otroci so vse zdravilne rastline pozorno pogledali in povonjali. Nato je otroke povabila, da ji pomagajo pripraviti pravi kamilični čaj. Povedala nam je, da je kamilice nabrala na travniku in jih doma posušila. Na kuhalno ploščo je postavila lonec ter pri vretju vode dodala cvetove kamilice. V steklenem čajniku pa smo pripravili še sadni čaj, pri tem pa smo opazovali, kako se voda obarva ob stiku čajnega filtra. Ker smo morali na postrežbo čaja nekaj časa čakati, smo medtem pripravili mize. Na mize smo pripravili prt, vazo z jesenskim aranžmajem in skodelice. Ker nam je pri zajtrku ostalo še orehovih potičk, smo na vsako mizo dodali še krožnik le-teh. Tetka jesen je vsakega otroka vprašala, kakšen čaj bi rad pil, kamilični ali sadni. Večina otrok je poskusila prav kamilični čaj, sladkan z medom. Ker je bila to naša prva čajanka, moram zapisati, da so otroci uživali in popili veliko čaja.

Ksenija Satler, vzgojiteljica

Dostopnost