14. 11. 2023 smo imeli učenci 7., 8. in 9. razreda tehniški dan. Obiskali smo premogovniški muzej Velenje, kjer smo najprej imeli predavanja o delu v rudniku, pogledali smo si tudi filmček o premogovništvu. Nato pa nam je vodička pokazala črno sobo v kateri so se rudarji preoblekli, ko so šli v in iz rudnika. Tam smo pojedli rudarsko malico ( klobasa, žemlja in zemf ). Ogledali smo si tudi stanovanje rudarjev ter ” film ” skok čez kožo, ki smo ga uprizorili sami. Po ogledu muzeja pa smo si ogledali Velenjsko jezero. Jezero je nastalo zaradi pogrezanja pri odkopu rude. Globoko je  90m. Zaradi pogrezanja površja, je pod površjem vode izginilo celo naselje. Lep razgled nad jezerom pa smo si ogledali z razglednega mosta. Pri jezeru nam je vodička povedala še par zanimivosti o Velenju. Na koncu smo rešili še delovne liste in se odpravili na avtobus in proti šoli.

Dostopnost