V sredini meseca oktobra smo Srčki uživali v pravljici Razbita buča, vzgojiteljice pa so jo popestrile z lutkami. Igrali smo se z bučami, jih razvrščali … Med igro pa je buča počila in otroci so hiteli vzgojiteljicam kazati, kaj se je zgodilo z bučo. Tako smo se odločili, da iz buče skuhamo juho in uživamo v pripravi. Lahko vam povemo, uspela nam je odlična juhica in prav nič je ni ostalo.

Naslednji dan smo se posladkali s pečenim kostanjem, ki sta ga spekla hišnika.

Vzgojiteljica nam je pripravila lutkovno predstavo Anje Štefan – Jabolko in vsebino navezala na dejavnost. V okviru svetovnega dneva hrane smo namreč pripravili jabolčni in hruškov sok. Prav vsi smo pomagali pri pripravi soka in uživali v sladkanju. Njami, njami …

Z vsemi temi dobrotami in dejavnostmi smo si popestrili mesec oktober, pa še ga ni konec …

Barbara Mežič, vzgojiteljica

Dostopnost