V torek, 10. oktobra, smo imeli prvo srečanje skupine medgeneracijskega branja v tem šolskem letu. Pridružilo se je nekaj novih članov. Skupino sedaj sestavlja 11 učencev od 7. do 9. razreda in 7 staršev.

Na uvodnem srečanju smo prisluhnili krajšemu potopisnemu predavanju naše udeleženke Andreje Bakšič Grozdina o 28-dnevni poti po portugalskem delu romarske poti Camino. Ideja za predavanje se je porodila v lanski skupini medgeneracijskega branja, ko smo brali knjigo Iskanje Eve. Takrat smo med drugim razmišljali o tem, ali bi se sami podali na pot po Evropi, kot je to storil književni junak.

Na tokratnem srečanju smo se seznanili s prvo knjigo, ki jo bomo brali letos. To je knjiga Vinka Möderndorferja Jaz sem Andrej. Naslednjo delavnico bomo pripravili konec novembra.

Janja Rostohar

Dostopnost