V ponedeljek so učenci ponovno sedli v šolske klopi. Za šest prvošolk in enajst prvošolcev je bil 2. 9. 2019 prav poseben dan. Skupaj s starši so polni pričakovanj prišli v šolo ob 10. uri. Pred šolo jih je z razigranostjo prijetno presenetil naš levček, ki je že nestrpno pričakoval novo generacijo otrok. Vsi prvošolci in prvošolke so pogumno prestopili prag šole ob pomoči levčka. Sledil je sprejem za učence in starše v jedilnici. V uvodu sta jih pozdravila učiteljica in ravnatelj ter jim zaželela prijetno počutje, obilo uspehov in novih doživetij. V programu so nastopili učenci 3. razreda, ki so zapeli šolsko himno in odigrali predstavo o šolskih potrebščinah, ki se prepirajo, kdo je v šoli najpomembnejši. Sledilo je fotografiranje s torto, saj je prvi šolski dan za otroka skoraj tako poseben kot rojstni dan. Učiteljica in vzgojiteljica sta učenke in učence povabili v učilnico 1. razreda, kjer jih je na mizicah čakalo majhno presenečenje. Vsem otrokom sta čestitali za vstop v šolo. Nato so se učenci posladkali s torto v jedilnici, starši pa so med tem časom imeli roditeljski sestanek. Pred odhodom domov sta učiteljica in vzgojiteljica vsakemu učencu pripeli helijev balon na torbo. Prvi dan v šoli smo zaključili s spominskim fotografiranjem pred šolo.

Zapisala: Suzana Mlakar Pavlovič

Dostopnost