Ena izmed učnih tem pri geografiji v 6. razredu je Vesolje in položaj Zemlje v njem. Tudi letos so se učenci spoznavanja te zanimive teme lotili v oblili projektnega dela. Razdeljeni v skupine so, s pomočjo gradiva v učbeniku in tematskih knjig,  posnetkov in slik, raziskovali vesolje. Spoznavali so značilnosti nebesnih teles,  zgradbo vesolja in položaj posameznih nebesnih teles v njem, kako merimo razdalje v vesolju ter pripomočke za raziskovanje vesolja. Svoje znanje so ponovili in utrdili ob različnih nalogah, izzivih, igrah in križankah.  

Pridobljeno znanje so učenci dokazali z izdelavo makete osončja in odgovorom na naključno vprašanje o vesolju.  Pri izdelavi maket so se zelo potrudili, opremili so jih s planeti, manjšimi nebesnimi telesi, vesoljskimi postajami … Izdelki so razstavljeni v kmečki izbi.

Suzana Čuš, učiteljica GEO – ZGO

Dostopnost