V mesecu januarju Mavrice spoznavamo različne poklice. Otrokom poskušava predstaviti poklic v praksi, tako da si različne poklice ogledamo na samem mestu, kjer ljudje ta poklic opravljajo.

V ta namen smo obiskali učiteljico in vzgojiteljico v prvem razredu, kjer smo bili prisotni, ko je učiteljica otrokom predstavila novo črko. Vzgojiteljica pa je z otroki vadila pisanje števila šest. Spoznali smo, katere pripomočke uporabljata pri svojem delu in najbolj zanimivo nam je bilo, kako otroci sedijo, poslušajo, ponavljajo za učiteljico.

Na obisk pa je prišla tudi mamica Mateja, ki nam je predstavila poklic geografinje in zgodovinarke. Malo smo se seznanili z našo državo Slovenijo, njeno zastavo, preko globusa smo spoznali, kaj pomenita modra in zelena barva. Spoznali in videli smo zemljevid in na koncu smo naredili zemljevid, kjer mi živimo. Izrezali smo hiške in jih prilepili v vas, mesto, kjer smo doma.

Bilo je poučno, in zabavno.

Za to priložnost se zahvaljujemo učiteljici Suzani Pavlovič, vzgojiteljici Anuši Ajster in mamici Mateji Zlobko.

Vesna Kržičnik Mirt, vzgojiteljica

Dostopnost