V tem šolskem letu smo se skupina Lunice pridružili mednarodnemu projektu »Pomahajmo v svet«. Dodelili so nam prijatelje iz Litve, ki so ravno toliko stari kot naši otroci, torej od tri do štiri leta. Ta projekt je voden preko prstov na roki, ki nam narekujejo, katere teme moramo obravnavati in na kakšen način se lahko predstavimo prijateljem. V skupini smo izdelali srca s svojimi imeni, spomin otrok sveta, se pogovarjali o našem telesu … Skupaj smo se pripravljali, kako se bomo predstavili, ko nas bodo gledali prijatelji. V mesecu novembru smo se prvič videli preko kamere na računalniku. Pred tem pa so si otroci lahko naše fotografije ogledali na spletni strani, ki je posebej registrirana samo za ta projekt. Seveda smo si tudi mi pogledali njihove fotografije. Ugotovili smo, da smo si zelo podobni, kar se tiče našega izgleda. Otroci iz Litve so nam v živo zapeli litvansko pesmico, medtem ko smo mi njim deklamirali pesem »To sem jaz« v slovenščini. Prvi video klic je bil namreč namenjen spoznavanju in predstavitvi otrok v skupini. Spoznali smo prvo litvansko besedo »labas«, ki pomeni živijo oziroma zdravo. Ker so se otroci prvič srečali s to obliko komuniciranja, so bili malce zadržani in sramežljivi. Kljub temu pa se naslednjega video klica že sedaj veselijo.

Ksenija Satler, vzgojiteljica

Dostopnost