V torek, 7. 10. 2019, smo imeli z učenci naše šole športni dan, ki je bil namenjen pohodništvu. Odpravili smo se na Gorjance, in sicer na Planino nad Podbočjem. Učenci prve triade so se na pot odpravili po lažji in manj zahtevni poti iz vasi Brezje. Učenci druge in tretje triade pa so imeli za izhodišče v Šutni. V vasi Planina smo se ustavili pri spomeniku padlim domačinom med drugo svetovno vojno. Na cilju, pri bivaku Lovskega društva Podbočje,  nas je pričakalo lepo, sončno vreme ter hišnika in kuharica, ki so nam pripravili pečen kostanj in toplo malico. Učenci so se igrali z žogami, se družili in zabavali, nekateri so odšli do najvišjega vrha Glavice, ki meji na mejo s Hrvaško. Ob koncu smo se pomerili tudi v vlečenju vrvi. Veseli in zadovoljni smo se odpravili proti domu, najmlajši z avtobusom, ostali pa peš do Prušnje vasi in Šutne. Pohvala gre vsem pohodnikom za dosežen cilj in lepo primerno vedenje na samem pohodu.

 Zapisal Branko Strgar

 

Dostopnost