Turistično društvo Podbočje v sodelovanju s Turističnim podmladkom OŠ Podbočje je bilo ponovno nagrajeno za turistični spominek “PODBOŠKI CEGU – LONCENOSEC”.

10. 9. 2020 so bili razglašeni zmagovalci 1. evropskega tekmovanja za najboljše/najprestižnejše kulinarične in gastronomske spominke. Tekmovanje je potekalo v Kuopiu, Finska, pod okriljem ERG.
Z namenom podpore in mednarodne prepoznavnosti lokalnim proizvajalcem, ki izdelujejo unikatne kulinarične izdelke, povezane s kulinarično tradicijo regij, je bilo za evropske kulinarične in gastronomske spominke 2020 izbranih 10 najprestižnejših izdelkov, med katerimi so bili razglašeni tudi trije iz Slovenije, med njimi tudi naš “LONCENOSEC”. Zmagovalni kulinarični spominki bodo prejeli uradni certifikat IGCAT in bodo mednarodno prepoznavni v posebnem odseku na spletni strani IGCAT.

Dostopnost