V četrtek, 20. 2. 2020, smo se tretješolci podali odkrivati lepote podboške naravne in kulturne dediščine. Na trgu sredi Podbočja nas je pričakala lokalna vodnica, ga. Ivanka Černelič Jurečič, ki nas je popeljala od ene do druge znamenitosti ter nam o njej povedala veliko zanimivega. Naša učna ura se je pričela pri podboški znamenitosti – kamnitem levu, ki stoji na trgu sredi vasi. Tu smo si ogledali še staro župnišče, ostanke temeljev prve šole v Podbočju, vaško lipo ter seveda našo cerkev. Pot nas je nato vodila skozi vas do hiše ga. Ivanke, kjer nam je pokazala oznake, kako visoko je narasel hudournik Sušica ob poplavah, ogledali smo si obnovljene mostove čez Sušico ter z zanimanjem prisluhnili zgodbi o nastanku tročelnega kamnitega mostu. Od tod smo se sprehodili do gasilskega doma, ki ga krasi stara brizgalna, ogled pa zaključili ob šolskem igrišču, kjer smo si najprej ogledali staro šolo, potem pa prisluhnili še zanimivostim o novi šoli, v katero tudi mi vsak dan radi prihajamo.

Sprehod je bil zanimiv in poučen, vreme pa kot nalašč za učenje na prostem. Ob koncu smo od ga. Ivanke dobili še razglednice z znamenitostjo Podbočja, ki smo jih skupaj z učiteljico napisali našim znancem in družinam. Upamo, da jim bomo z razglednico naše lepe vasi polepšali dan.

Tretješolci

Dostopnost