Barviti mesec oktober je pri skupini Mucki minil, kot bi trenil. Razigranost in dobra volja sta nas spremljala tako v sončnih kot tudi v deževnih dneh. Z zanimanjem in veliko pozornostjo smo spoznavali gozdne živali, njihove navade in prehranjevanje. Na dano temo smo prisluhnili različnim zgodbam, ki so nas odpeljale v zanimivi svet pravljic. Z obiskom tetke jeseni in lutkovno predstavo smo popestrili teden otroka in se družili s prijatelji iz drugih skupin. Zgodba Pod medvedovim dežnikom nam je odprla novo poglavje ustvarjalnosti tako na likovno-umetnostnem kot tudi na govornem področju. Seveda pa nismo pozabili na zabavo. Praznovali smo rojstne dni, se družili na kostanjevem pikniku in se razživeli ob »dnevu čarovnic«. S svojim prihodom in čudovito zgodbo nas je razveselila tudi knjižničarka iz Valvasorjeve knjižnice Krško. Vsekakor pa nismo pozabili na resne teme. Obiskala nas je medicinska sestra iz ZD Krško, s katero smo imeli prijetno delavnico na temo pravilne higiene kašlja in pravilnega umivanja rok. Skratka, mesec je hitro minil in s polnim zanosom smo zakorakali v mesec november.

Tina Cunk, vzgojiteljica

Dostopnost