V četrtek, 17. 3. 2022, smo z učenci 7. razreda obiskali Valvasorjevo knjižnico v Krškem.

Sprejeli so nas v parku pred knjižnico, od koder smo si ogledali stavbo in ugotovili, da je bil v njej v preteklosti samostan. Ker so sedanji prostori za potrebe knjižnice premajhni, zraven raste že nova stavba, v katero se bodo preselili junija.

Sledil je ogled prostorov knjižnice. V »dnevni sobi« smo spoznali več knjižnicah ter pomenu knjig in branja. Učenci so se naučili, kako v programu COBISS poiščejo določeno knjigo in kje se ta knjiga nahaja na knjižnični polici.  V kapucinski knjižnici smo spoznali pomen samostanskega dela nekoč ter si ogledali njihovo zbirko knjig. Obisk smo zaključili z ogledom razstave o speedwayu, ki ima bogato preteklost v Krškem.

V sklopu projekta Rastem s knjigo so sedmošolci prejeli knjigo Jaz sem Andrej in jo bodo z veseljem prebrali za domače branje.

Zapisala Suzana Čuš

Dostopnost