V skupini Kresničke smo v mesecu oktobru spoznavali muce. Zanimanje zanje so pokazali otroci na sprehodu, saj so vedno ob srečanju z muco dobili iskrice v očeh in hiteli govoriti »muca«. Vedno smo se ustavili in jo opazovali, kaj bo muca naredila ob srečanju z nami. Z Iris sva se tako odločili, da bova otrokom ponudili različne dejavnosti na to temo. Tako so najprej spoznali deklamacijo z naslovom Črni muc, kaj delaš?, skupaj smo jo tudi gibalno uprizarjali. Muce smo spoznavali skozi slikovni material in se pogovarjali o tem, kako muca je, kako pije, kako se umiva, skratka otroci so spoznavali življenje muc. Izdelali sva tudi dve knjigi, ki so jih otroci z veseljem listali in ob njih veselo govorili: »Muca, muca …«. Ustvarjali smo muce in copatke iz barvnega papirja ter jih pritrdili v igralnici. Obiskala nas je tudi Muca Copatarica, ki je otrokom povedala pravljico in jim razložila, da morajo svoje copate vedno skrbno pospraviti pred spanjem. Ker so otroci muco Copatarico z veseljem sprejeli medse, nam še danes dela družbo v igralnici.

Ksenija Satler Kovačič, vzgojiteljica

Dostopnost