V četrtek, 14. 12. 2023 smo učenke 8. in 9. razreda Ula Pavlovič, Teja Krajnc in Neža Glogovšek odšle na ogled parlamenta v Ljubljano. Ob 8.30 nas je hišnik odpeljal do Krškega, od tam pa smo se z avtobusom odpravili na pot proti Ljubljani. V Ljubljani smo najprej odšli v Državni zbor RS, kjer smo si ogledali sejno sobo in parlament. V sejni sobi smo si ogledali kako poteka seja. Spoznali smo tudi dva poslanca. Nato smo se peš odpravili do Evropske hiše, vmes pa smo se ustavili še na Prešernovem trgu in v McDonaldu. V Evropski hiši smo obnovili znanje o Evropski uniji in nato po skupinah rešili kviz. Naša skupina se je imenovala TUNA (Teja, Ula, Neža in Aleksandra). Po končanem kvizu smo se odpravili domov. Bilo je zelo zanimivo, zabavno in poučno.

Neža Glogovšek, Teja Krajnc in Ula Pavlovič

Dostopnost