Učenje o naravi in učenje v naravi sta zelo pomembni vsebini, ki otroke opremljata za vse življenje. Zato smo drugošolci na naš naravoslovni dan povabili lovca gospoda Jožeta Colariča. Zjutraj nam je v učilnici predstavil svečano lovsko obleko in nahrbtnik s pripomočki za lov. Učencem je natančno predstavil živali, ki živijo v naših gozdovih. Po malici se je skupaj z nami odpravil v gozd. Tam je učencem predstavil obleko za lov, puško in priročno palico. Sledil je opazovalni pohod po gozdu, kjer smo si ogledali lisičine in domovanje jazbeca. Hkrati so spoznavali tudi drevesne vrste in njihove plodove, ki so pomembna hrana za živali.  Gospod Jože je učencem sproti odgovarjal na zanimiva vprašanja. Po opazovalnem pohodu se je moral posloviti. Mi smo ostali v gozdu. Učenci so opazovali in primerjali različne drevesne vrste. Naredili so odtise debel ter nabrali nekaj plodov in listov. Ugotovili so, da gozd ponuja ogromno priložnosti za učenje, igro in gibanje. Tako so v nekajminutnem odmoru zgradili zanimivo hiško z dvoriščem iz odpadnih vej in listov. Učiteljica Metka je med tem pripravila tudi zanimiv gozdni poligon, na katerem so se učenci odlično razgibali. Sledil je odhod nazaj v učilnico, kjer smo naravoslovni dan zaključili z izpolnjevanjem učnih listov z informacijami, ki smo jih dobili v gozdu. Učenci so mi povedali, da je bil naravoslovni dan zelo zanimiv in da so se veliko naučili. To sem opazila tudi sama, saj so bili zelo samostojni pri izpolnjevanju učnih listov v učilnici.

Lidija Sotler

Dostopnost