V sklopu dogodkov povezanih z otvoritvijo prenovljenega trga v Podbočju, je v soboto, 17. 7. 2021, Turistično društvo Podbočje pripravilo klepet o turističnih spominkih z zaslužnim prof. dr. Janezom Bogatajem, strokovnjakom za promocijo turizma na tujih trgih Gorazdom Skrtom, direktorico Posavskega muzeja Brežice Alenko Černelič Krošelj in člani Turističnega podmladka OŠ Podbočje z mentorico Suzano Čuš.

Naše učenke iz 8. razreda Ula, Eva, Patricija, Alja in Petra so predstavile delo in dosežke turističnega podmladka med katerimi zagotovo izstopajo nekatere ideje za nekoliko drugačno spoznavanje in odkrivanje naravne in kulturne dediščine Podbočja z okolico ter spominka fižolovka in loncenosec.

Ob tem dogodku je nastala priložnostna razstava spominkov, ki jih ponuja Podbočje.

Druženje se je zaključilo z okušanjem lokalne jedi cop na lop.

Dostopnost