Po poljski poti smo se 13. aprila odpravili proti Velikem Mraševem.

Najprej smo se ustavili pri sošolcu Galu, ki je skupaj s svojo družino pripravil same dobrote za nas Mavrice. Vzgojiteljem je ponudil stol za sedeti, poklonil rože in ves ponosen razkazal vsem svoje domače živali. Pri njem smo se poigrali, se pogovarjali in se lepo zahvalili za vse ter pot nadaljevali proti Žani, ki živi blizu Gala.

Žana nas je pospremila in vodila do svojega doma, kje sta nas njena mami in babi sprejeli ter nas prav tako lepo pogostili. Žana je skupaj z mamico pripravila vse igrače, ki jih je delila z nami, da smo lahko igrali košarko, odbojko, se gugali, lovili in seveda posladkali. Tudi vzgojitelji smo bili postreženi kot kralji, za kar se obema družinama zahvaljujemo.

Vesna Kržičnik Mirt, vzgojiteljica

Dostopnost