V soboto, 26. 10. 2019, se je šest učenk naše šole udeležilo šolskih tekov na letošnjem ljubljanskem maratonu. S kombijem Športne zveze Krško smo se okoli 11. ure odpravile proti Ljubljani. Pričakalo nas je lepo in sončno vreme. Na štart smo se postavile zgodaj, saj je bila velika gneča. V nekem trenutku so dekleta iz ozadja začele potiskati naprej, tako da so dekleta, ki so stale spredaj,  porinile v zaščitno ograjo. Naše punce  se niso predale in ostale v sprednji coni do piska, ki je označil začetek teka na 1800 metrov dolgi progi. Tekle so v starostnih kategorijah po razredih. V vsaki skupini je nastopilo po 230 učenk. Najbolje sta se odrezali Ula Rabič Zalokar, ki je zasedla 77. mesto, in Tia Iljaš na 88. mestu. Tudi ostala dekleta – Špela Baškovec, Johana Barbič, Žana in Lana Lamovšek – so bila uvrščena okoli 100. mesta. Po končanih tekih smo lakoto potešile v Larsu in Svenu na Rudniku. Domov smo se utrujene vrnile v poznih popoldanskih urah.

Zapisala Marjeta Š. Rozman

Dostopnost