V mesecu marcu se je v skupini Mucki zvrstilo veliko zanimivih dejavnosti. Obiskala nas je medicinska sestra iz ZD Krško. Otrokom je na zanimiv in interaktiven način predstavila svoj poklic. Otroci so imeli priložnost izvedeti več o zdravju, oskrbi ran in pomenu higiene. Medicinska sestra je otrokom pustila medicinske pripomočke, s katerimi so se lahko igrali in se učili o zdravstvenem poklicu. Nekaj poudarka smo namenili tudi grafomotoriki in fini motoriki, saj je razvoj grafomotorike in fine motorike ključen za otrokov celostni razvoj. V vrtcu to spodbujamo z različnimi vajami, kot so risanje, barvanje, striženje s škarjami in oblikovanje z modelirno maso. Takšne dejavnosti pomagajo otrokom izboljšati koordinacijo roka – oko in pripraviti prste na pisanje. Poseben poudarek je doživel tudi materinski dan, ko otroci izražajo ljubezen in hvaležnost svojim mamam. V vrtcu smo na ta dan ustvarili darilca. Otroci so sodelovali pri sajenju rož, kar je spodbudilo njihovo odgovornost in spoštovanje do živega sveta, s tem pa so razvijali kreativnost in izražali čustva do svojih mam. Ob tem dogodku smo na nivoju celega vrtca pripravili simpatični nastop, s katerim smo se še posebej poklonili vsem mamicam. Nikakor pa nismo pozabili na veliko noč, praznik smo v vrtcu praznovali z ustvarjalnimi delavnicami, kot so barvanje pirhov in izdelovanje velikonočnih okraskov. Obiskal pa nas je tudi zajček Pablo s čokoladnimi jajčki. Te aktivnosti so le majhen del bogatega mozaika izkušenj, ki jih otroci pridobijo v vrtcu. Vsaka od njih prispeva k razvoju različnih veščin in znanj, ki bodo otrokom koristila.

Tina Cunk, vzgojiteljica

Dostopnost