V petek, 31. 5. 2019, smo otroci iz skupine Medvedki skupaj z otroki iz skupine Kapljice odšli na zaslužen končni izlet v kostanjeviško jamo. Pred vstopom v jamo nas je sprejel g. Brane Čuk, ki nam je povedal nekaj zanimivosti in posebnosti te jame. Skupaj smo se povzpeli po stopnicah in odšli v notranjost, ki nam je kmalu postregla s svojo lepoto. Tako smo si ogledali »krokodila, dedka mraza, Lojzetove hlače, Lojzetove prste na nogi«, videli smo tudi »velik sladoled, mavrico, Jezusa na križu, drevesno gobo …«. G. Brane nam je v jami povedal tudi zgodbo o Lojzetovih hlačah in otroci so bili resnično navdušeni. Po ogledu jame smo se še malo zadržali v njeni okolici in se nato polni lepih vtisov in spominov vrnili nazaj v vrtec.

Tina Cunk, vzgojiteljica