Obiskala nas je medicinska sestra, ki je izvedla delavnico Moj prijatelj se je poškodoval. Otrokom je na prijeten način skozi igro približala delo medicinske sestre in zdravnika. V veliki rdeči torbi je prinesla povoje, gaze, brizge, stekleničko sirupa, termometer, stetoskop in ostale pripomočke za igro. Ena deklica ji je pogumno pomagala postaviti pripomočke na mizico. Nato pa so počasi prihajali še ostali otroci in si ogledovali, kaj počne. Povijala je noge in roke vzgojiteljicam, lutkam in plišastim igračam in se z njimi prijazno pogovarjala. Otroci so jih najprej držali, nato pa tudi sami povijali, merili temperaturo igračam in prijateljem, dajali injekcije, »sirup« po žlički, poslušali bitje srca. Takšna igra je vztrajala krepko več kot pol ure in se nadaljevala še v naslednjih dneh.

Kristina Rešetar, vzgojiteljica

Dostopnost