V oktobru se nam je uspelo odpeljati z avtobusom proti Mirni in obiskati ranč Aladin.

Sama vožnja z avtobusom je bila zanimiva in pevsko obarvana. Ko smo prispeli, so bili otroci navdušeni, komaj so čakali, da prestopimo prag samega živalskega vrta.

Najprej nam je lastnik razkazal živali in nas skozi uganke ter vprašanja popeljal v čudoviti svet živali. Videli smo volkova, kamelo, zajčke, koze, ježevce …

Otroci so si kar veliko zapomnili in vsakemu je bila pri srcu določena žival, ki si jo je zapomnil. Po ogledu smo si privoščili igro na različnih igralih. Mavrice so zelo pogumne, saj so se plazile pod zemljo skozi rove in spuščale z jeklenico.

Sledil je piknik s sadjem.

Nato pa smo se odpravili proti vrtcu, kjer nas je čakalo odlično kosilo in počitek s pravljicami.

Hvaležni smo, da nam je uspelo v teh časih oditi na izlet in pričarati otrokom iskrice v očeh ter se še dodatno medsebojno povezati.

Vesna Kržičnik Mirt, vzgojiteljica