Spomladi, ko je primerno vreme, se velikokrat zgodi, da imamo obed na prostem.

19. aprila smo tako cel dan preživeli zunaj. Najprej smo zjutraj zunaj zajtrkovali, imeli jutranji krog, nato je sledila socialna in rajalna igra. In že smo bili pri kosilu. Otroci so pomagali pri razdelitvi pribora, servet in skodelic. Nato pa smo si v senčki pomočjo blazin pripravili skupno ležišče in se prepustili domišljiji,  kamor so nas popeljale pravljice, ki sem jih prebirala. Bilo je drugačno, zabavno, imeli smo vklopljena vsa čutila, poslušali smo ptice in druge zvoke iz okolja, se premikali in spoznavali podlago pod seboj, vonj sveže trave je prijetno dišal in nas pomirjal, opazovali smo nebo nad nami, krošnje dreves, kako veter premika liste. Nekaterim je ob vseh možnih dražljajih  uspelo tudi zaspati.

Vesna Kržičnik Mirt, vzgojiteljica

Dostopnost