Gozd je prostor, kjer lahko otroci opazujejo, raziskujejo in se sproščeno igrajo. Vse to počnejo otroci iz skupine Lunice. S Tatjano se vedno potrudiva, da otrokom pripraviva kakšen izziv, ki je za njih nova izkušnja. Pri raziskovanju pa se nam pridruži tudi naš Jurček, gozdna maskota, ki so mu otroci izbrali ime. Jurček otrokom pripravlja tudi naloge, ki jih v gozdu rešujejo. Velikokrat so naloge povezane tudi z odpadki, ki jih veliki in majhni »nemarni škornji« puščajo v gozdu. Kajti, menimo, da različni odpadki ne spadajo v gozd, saj se živali lahko zastrupijo ali zapletejo v kose plastike. Otroci dobro vedo, da smeti lahko damo samo v koš za smeti. Če smo pa v gozdu, jih pa odnesemo s seboj. Gozd je prostor tudi za sproščeno igro. Deklice se rade igrajo skrivalnice, fante pa zanimajo skoki iz štora, veje in podobno. Ko smo v gozdu, nam čas zelo hitro mine, saj so otroci sproščeni in zadovoljni. Njihovo igro spremljata smeh in zabava. Menim, da je gozd okolje, ki nas napolni s pozitivno energijo in dobro vpliva na počutje otrok.

Ksenija Satler, vzgojiteljica

 

Dostopnost