V skupini Kresničke smo ta mesec bili zelo aktivni. Otroci so spoznali nove prijatelje in igralnico. V jutranjem krogu so vsak dan pripeli svojo kresničko z imenom na plakat v obliki lonca, kar je pomenilo, da so prišli v vrtec. Za dobro jutro smo skupaj zapeli pesmico, ki nas je opomnila, da je danes nov dan. Otroci so s pomočjo prstnih lutk prepevali že znane pesmi, poslušali kratke zgodbice, sestavljali kocke in se veliko igrali z različnimi didaktičnimi igračami. Z Iris sva ugotovili, da je kotiček »dom« najbolj priljubljen prostor za igro, saj tam otroci kuhajo in se igrajo z dojenčki. Skupaj s starši smo izvedli tudi »Teden evropske mobilnosti«, kar pomeni, da so otroci od parkirišča do  vrtca hodili peš. Vse to smo obeležili na ta način, da so otroci na svojega zajčka prilepili vato. Izvedli smo tudi kros na šolskem igrišču in veliko časa preživeli na prostem. Menim, da so otroci preživeli pester mesec, poln različnih dejavnosti.

Ksenija Satler Kovačič, vzgojiteljica

Dostopnost