V sredo, 7. 6. 2023, je Društvo prijateljev mladine Podbočje že drugo leto zapored peljalo učence Osnovne šole Podbočje na popoldansko kopanje v Terme Čatež. Izpolnjeni so bili vsi pogoji za čudovito popoldne: sončno vreme, dobra volja otrok in spremljevalk, pisani tobogani in prijetna voda v bazenih.

Zapisala Anita Slak

Po pouku smo se zbrali na igrišču in se z avtobusom odpeljali do Čateških toplic. Takoj po prihodu smo se preoblekli in se z učiteljicami podali na različne dele vodnega parka. Po dobri uri uživanja v vodi smo naredili krajši premor za malico in prigrizke, nato pa spet odhiteli v bazene.

Triurno kopanje je minilo, kot bi mignil. Utrujeni smo se vrnili v Podbočje. Pred odhodom domov smo se zbrali na tribuni, kjer so nam učiteljice razdelile sladoled. Nato smo se poslovili. Preživeli smo čudovito popoldne. Všeč mi je bilo, ker smo se družili s sošolci in sošolkami.

Zapisala Ela Palčič

Dostopnost