Pri izbirnem predmetu Turistična vzgoja smo raziskovali, katere so bile najljubše igre naših staršev in starih staršev. V tednu otroka smo se te igre tudi igrali.

Igra “NADALJUJ STAVEK” se igra v krogu, in sicer nekdo pove besedo, naslednji v krogu to besedo ponovi in doda novo. Tako se igra nadaljuje, dokler se kdo ne zmoti in izpade. Nastale so dolge in čudne povedi. Priljubljena igra je bila “PODIRANJE KOZE”. Iz različnih predmetov postavimo stabilen lik. Iz skupin igralcev dobi vsak dve žogici in z njima cilja lik. Cilj je podreti čim več sestavnih delov koze, vsak del prinese določeno število točk. Zmaga tisti, ki zbere največ točk. Pri igri “BARVICE” se določi kupca, ostali igralci so barvice, vsak si izbere svojo barvo in jo pove prodajalcu. Kupec pove barvo. Igralec, ki ima to barvo steče, kupec pa teče za njo. Če barvici uspe priteči spet na svoje mesto, ne da bi jo kupec ulovil, se igra ponovi z istimi vlogami. Če pa jo ulovi, se vloge zamenjajo. Igrali smo se tudi “SKRIVALNICE”, ki je priljubljena igra med otroki še danes. Naše igranje smo zaključi s streljanjem na gol.

Dostopnost