V mesecu septembru smo se z avtobusom odpravili na izlet. Pot nas je vodila do kraja Olimje pri Podčetrtku. Najprej smo si ogledali Čokoladnico, kjer so otroci videli prava kakavova zrna in stroj za pripravo čokolade. Ogledali smo si različne vrste čokolade. Za posladek pa so dobili v dar čokoladne lizike. Nato smo se peš odpravili do samostana, kjer smo si ogledali zeliščni vrt in pojedli malico. Po malici smo pot nadaljevali z avtobusom do Koče pri Čarovnici. Tam nas je za dobrodošlico pozdravila lastnica in nam povedala vse o nastanku te koče. Povabila nas je, da si ogledamo pravljične junake iz odpadnega materiala, ki jih je izdelal njen oče. Otroci so lahko za kratek čas v mislih odplavali v svet domišljije. Ob ogledu so z zanimanjem spremljali pravljice in muzej starih predmetov. Kmalu smo se poslovili in odpeljali na Jelenov greben. Ob prihodu smo si jelene lahko ogledali samo iz razglednega stolpa, saj jih v bližini ni bilo videti. Gospod, ki skrbi za jelene, nas je povabil, da se mu pridružimo. Tako smo skupaj z njim odšli do jelenov, saj oni niso želeli priti do nas. Otroci so jih tako lahko nahranili in pobožali. Menim, da so otroci preživeli čudovit izlet, ki jim bo ostal v lepem spominu.

Ksenija Satler, vzgojiteljica

Dostopnost