V četrtek, 24. 9. 2020, smo izvedli športni dan. Večina razredov se je odpravila na pohod na Bohor. Učenci 1. in 2. razreda so se po grajski poti podali do gradu Podsreda. S planinskim izletom smo obeležili evropski šolski športni dan, ki ga praznujemo 25. septembra. Zaradi slabe vremenske napovedi smo športni dan opravili dan prej. Iz Podbočja smo se z avtobusi odpeljali do Jablanc, od koder vodi označena planinska pot. Najhitrejši so pot pretekli, nekateri so imeli manjše težave, vsi pa smo na koncu  uspešno prišli na cilj, ki se nahaja  na 896 metrov nadmorske višine. Na vrhu nas je v koči pričakala prijazna oskrbnica. Po okusni malici, pečenih hrenovkah našega hišnika in kuharice, smo imeli učenci nekaj časa za badminton, nogomet in frizbi. Pred odhodom v dolino so nas naše plesalke presenetile s plesno točko. Učitelja športa pa sta razdelila nagrade, in sicer zapestnice z napisom dan slovenskega športa. Večina se nas je podala še v dolino. Na poti nazaj so se nekateri učenci kotalili po pobočju travnika, drugi pa kar najhitreje prišli v dolino. Čakala nas je še vožnja do šole. V okviru planinskega krožka bomo poskusili izpeljati še kakšen planinski pohod.

Dostopnost