V naši skupini se vedno dogaja kaj zanimivega, za december pa sva s Sonjo pripravili še malo prazničnega vzdušja.
Vsak ponedeljek smo se  družili z otroki iz sosednjih skupin in tako navezovali socialne stike. Pravljični kotiček je bil okrašen z lučkami in zavitimi knjigami. Vsak dan je en otrok odvil eno knjigo, ki smo jo potem pogledali in prebrali. Otroci so komaj čakali te trenutke. V skupini so nas obiskali starši in stari starši, skupaj smo pripravili piškote in jih potem ob prižganih svečkah tudi pojedli. Imeli smo se zelo lepo. Prav tako nas je ena mamica razveselila z lutkovno predstavo o kruhu. Hvala ji za to.
Posejali smo žito in zraven ugotavljali, kakšna je pšenica, kasneje pa opazovali njeno rast. Ob prižgani svečki smo peli zimske pesmi in rajali. Nekega dne nas je na praznični mizi pričakal puding, ki smo ga poimenovali kar praznični. O, kako je bil dober.
Velikokrat smo se sprehodili po Podbočju in uživali ob opazovanju lučk in narave. Najraje gremo do trga, kjer nas vsakič pričaka kamniti lev. Vedno si ga ogledamo in povemo, kako se oglaša.

Zelo si želimo snega, a bomo morali še malo počakati. Mogoče pa nam ga prinese Božiček.

Helena Banič, vzgojiteljica

 

Dostopnost