V četrtek, 22. aprila, smo v naši skupini obeležili dan Zemlje. Najprej smo se v jutranjem krogu pogovarjali o tem, kakšen je naš planet Zemlja. Ugotovili smo, da je na Zemlji veliko voda in kontinentov. Vse to smo si pogledali ob globusu, kajti tako so si otroci lažje predstavljali. Po jutranjem krogu sva otroke razdelili v dve skupini. Prva skupina je s Tatjano barvala obris Zemlje, druga skupina pa je z menoj reševala delovne liste o tem, kako moramo ravnati z našim planetom. Z otroki sem se pogovorila, kdaj nam bo naš planet hvaležen in kdaj ne. Ko se bomo vozili s kolesom in ko bomo ločevali smeti, nam bo Zemlja hvaležna. Takrat ko se bomo vozili z avtomobili in metali smeti v naravo, pa nam ne bo hvaležna. Otroci so ob našem pogovoru reševali delovne liste, na katerih so bile sličice dobrih in slabih dejanj ljudi ob skrbi za okolje. Nato sta se skupini zamenjali, da so bili otroci prisotni pri obeh skupinah. Za zaključek pa smo odšli še pobirat smeti okoli vrtca in šole. Menim, da sva otroke skozi te dejavnosti osvestile, kako pomembna je skrb za naš planet.

Ksenija Satler, vzgojiteljica

Dostopnost