Čeprav je mesec april poznan pod imenom »muhast«, sploh kar se vremena tiče, je bil letošnji obarvan z veliko sončka, kar znamo pri Copatkih seveda dobro izkoristiti.

Začeli smo ga s pohodom do bližnjega kozolca in travnika, kjer smo prebrali pravljico, se v senčki sladkali z jabolki in v potoku odkrili mrest žabic. Čakal nas je tudi izlet z avtobusom. Odpravili smo se do Valvasorjeve knjižnice Krško, za konec pa se posladkali še s sladoledom.

Da pa smo Copatki pravi športniki, smo dokazali, ko smo se sončnim žarkom nastavljali na kolesih in si pripravili igre z žogami.

Vrhunec meseca pa je bil zagotovo dan, ko smo prespali v vrtcu. Popoldne nas je čakal lov na zaklad, pohod z lučkami, večerja v vrtcu, pravljica, smuk v pižame in pod odejo. Komaj čakamo, da to ponovimo prihodnje leto.

Nina Fajfar, vzgojiteljica

Dostopnost