Naš oktober se je začel z navdušenjem, saj smo se prvič odpravili na izlet z avtobusom. Bilo je nepozabno. Ugotovili smo, da je travnik odličen prostor za igro. Potrebujemo le škornje in veliko domišljije. Prelevili smo se v kmete, nabiralce rož, »kurili smo kres«, izdelovali travniške zapestnice in še bi lahko naštevali. Za nekaj dni smo postali igralci. Hiška, ki smo jo krasili na delavnicah ob tednu otroka, je postala domek za babico in zaigrali smo predstavo Hiška, majhna kot miška. Kdo ve, mogoče jo kdaj zaigramo tudi vam. Tik pred počitnicami pa je v naši igralnici metlo izgubila čarovnica. Dva dni smo se spraševali, čigava je metla. Na deževen petek pa jo je prišla iskat. Potrkala je na vrata in glej ga zlomka, pred njimi je stala čarovnica Uršula. Vsem je pričarala čarovniške palice in ne boste verjeli. Tudi čokolado zna pričarati, le čarobne besede moraš izgovoriti. Pssst …, pa nikomur povedati.  

Nina Fajfar, vzgojiteljica 

Dostopnost