V ponedeljek, 4. 4. 2022, sva se predstavnici šolskega otroškega parlamenta zjutraj odpravili v Krško. Žal se nama  zaradi bolezni ni mogla pridružiti naša tretja predstavnica Zala Kodrič.

Ko smo se vsi namestili v sejni sobi Občine Krško, se je začel uvod v 32. občinski parlament OŠ Mestne občine Krško in Občine Kostanjevica na Krki. Najprej sva se v debati pomerili z učenci OŠ Raka in jih uspešno premagali. V polfinalu, kjer je potekal dvoboj med nami in OŠ Jurija Dalmatina Krško, pa je bila sreča na strani nasprotnikov. Vseeno zadovoljni z izidom sva hvaležni za to izkušnjo.

Na koncu so se v finalu pomerili predstavniki OŠ Jurija Dalmatina Krško in OŠ Senovo. V svojih argumentih je bila prepričljivejša  OŠ Senovo, vendar je bil s pomočjo t. i. zlate karte izglasovan učenec OŠ Jurija Dalmatina Krško Aljoša Božič, ki bo predstavljal  občini Krško in Kostanjevica na Krki na Nacionalnem otroškem parlamentu.

Nina Jurečič in Patricija Martič