V naši skupini smo v sklopu projekta Trajnostna mobilnost o dejavnosti najprej obvestili starše na roditeljskem sestanku. Razdelili smo jim tudi anketne vprašalnike, ki so jih starši izpolnili.

V tednu evropske mobilnosti sva s sodelavko otrokom povedali zgodbo Beli zajček in dejavnost se je začela. Otroci vsak dan počistijo velikega zajčka, če pridejo v vrtec peš, s kolesom ali skirojem. Ena punčka je mamici zjutraj rekla, da mora v vrtec iz parkirišča peš, da bo lahko čistila zajčka.

Na sprehodih smo opazovali prometne znake in šteli promet. Ugotavljali smo, kako bi se še lahko vozili, da bi bilo naravi bolj prijazno.

V igralnici smo se igrali igro Semafor in izdelali semaforje iz papirja.

Otrokom sva ponudili avtomobile in cesto, po kateri so vozili in se ob tem zabavali.  Prometna sredstva so razvrščali po barvah in vrstah. Ugotavljali smo, katera vozila so bolj varčna in prijaznejša okolju.

Dejavnost bomo v skupini izvajali preko celega leta in tako otroke kot starše ozaveščali o tem, kako pomembno je, da se čim manj vozijo v avtomobilih.

Helena Banič, vzgojiteljica

Dostopnost