Ob pričetku Tedna otroka, v ponedeljek, 4. 10. 2021, sta se Zala Kodrič in Zoja Nala Božič, predstavnici našega šolskega otroškega parlamenta, udeležili srečanja mladih parlamentarcev  v Dvorani v parku v Krškem.

Srečanje se je pričelo s pozdravi predsednika ZPM Krško ter županov obeh občin, nato pa je svojo pestro in zanimivo poklicno pot predstavil gost srečanja, Sašo Vaš – Shony. Zaupal nam je marsikatero modrost in z veseljem odgovarjal na naša vprašanja. Tudi v letošnjem šolskem letu bomo namreč parlamentarci razpravljali o temi Moja poklicna prihodnost.

Ker je slogan letošnjega Tedna otroka »Razigran uživaj dan«, so prvemu delu srečanja sledile štiri delavnice na temo igre (Igra pomaga razvijati domišljijo, Igra ti krepi telo, Igra spleta prijateljstva, Igra nas povezuje).

Čas je ob druženju hitro minil in že smo se poslovili, polni vtisov in načrtov za prihodnje delo šolskega otroškega parlamenta.

Mentorica ŠOP Jasmina Sanković, prof.

Dostopnost