V mesecu marcu smo v skupini Srčki spoznavali kmetijo. Skozi pesmice, deklamacije, bibarije in prstne igre smo spoznavali živali, ki živijo na kmetiji. S pomočjo ilustracij, zvočnih knjig, igrač, lutk … smo se naučili, katera žival je in kako se posamezna žival oglaša.

Osvojili smo hojo ob vrvici in med sprehodom z »bibo« po Podbočju opazovali traktorje in obiskali koze, konje, peteline, kokoške, kužke, muce, račke …

Ker je uvajanje za nami, naš jutranji krog pa je počasi postal rutina, sta ga vzgojiteljici v mesecu marcu popestrili z lutkovnimi dramatizacijama Pet petelinov (A. Štefan) in Jaz sem mucek (C. Šeruga). Bilo nam je tako všeč, da sta morali večkrat ponoviti.

Poleg vsakodnevnega gibanja, raziskovanja, spoznavanja živali, razvrščanja živali, igre, petja pesmic, bibarij, rajanja ob glasbi pa smo tudi ustvarjali na temo kmetije in posadili narcise, za katere smo vsak dan pridno skrbeli.

Barbara Mežič, vzgojiteljica

Dostopnost