Z učenci, ki obiskujejo 1., 2. a, 2. b, 3. a in 3. b razred, smo se včeraj odpravili na športni dan z vsebino plavanja v Terme Čatež. Na pot smo se podali pred 9. uro, še prej pa smo v šoli malicali.

Ko smo prispeli na zimsko Termalno riviero, smo se preoblekli v kopalke, zasedli vsak svoj ležalnik, se razdelili v skupine in odhiteli v bazene. Učenci tretjega razreda, ki so večinoma vsi plavalci, so uživali na divji reki, tekmovali v plavanju kravla in podvodnem plavanju, se igrali vodnega moža in podobno. Učenci 2. a in 2. b razreda so uživali na gusarski ladji, toboganih in ostalih vodnih atrakcijah. Učenci prvega razreda, ki so v plavanju začetniki, pa so se s pomočjo plavalnih črvov in ostalih rekvizitov učili osnov plavanja.

Dopoldne je bilo zelo aktivno in je hitro minilo. Okrog 12. ure smo zapustili bazen, se uredili in odpeljali proti šoli, kjer so učenci najprej pojedli kosilo, nato pa eni odšli domov, drugi pa v razširjeni program.

Vabljeni k ogledu fotografij.

Marjeta Š. Rozman, prof., vodja športnega dneva

Dostopnost